Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30
Pohledské listy 3/2021
1 2 3
4 5 6 7
Průjezdnost ulic 7. 10. 2021
8
Kroužek ČČK přijímá nové členy
Průjezdnost ulic od 8. 10. 2021
9 10
11 12 13
Průjezdnost ulic 13. 10. 2021
14
Průjezdnost ulic 14.10.
15
Pošta Pohled - dočasná změna hodin pro veřejnost
Průjezdnost ulic 15.10.
16
Pletení z pedigu
Průjezdnost ulic od 16.10.
17
18 19
Prodejní výstava keramiky Lenky Sedlákové
20
Prodejní výstava keramiky Lenky Sedlákové
21
Prodejní výstava keramiky Lenky Sedlákové
22
Prodejní výstava keramiky Lenky Sedlákové
23
Prodejní výstava keramiky Lenky Sedlákové
24
Prodejní výstava keramiky Lenky Sedlákové
25
Prodejní výstava keramiky Lenky Sedlákové
26
Svoz nebezpečného odpadu
Prodejní výstava keramiky Lenky Sedlákové
27
Prodejní výstava keramiky Lenky Sedlákové
28 29 30 31

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Spolky a sdružení > TJ Sokol Pohled > TJ Sokol - původní

TJ SOKOL POHLED, z.s.

TJ Sokol má vlastní webové stránky s aktuálními informacemi: 

Sokol Pohled aktuálně - www stránky Sokola Pohled

 

SOUČASNÝ VÝBOR A ČLENOVÉ

Členská základna má nyní 120 členů. Žáci a dorostenci hrají okresní přebor, B tým III. třídu okresního přeboru, A tým I. A třídu Kraje Vysočina a družstvo veteránů se účastní jednotlivých turnajů v rámci okresu. Předsedou spolku je Lukáš Sobotka.

 

 

IČ: 46483241  

Historie TJ Sokol

 

ČINNOST

2017

Výsledky sezóny 2016/2017: Přestože A tým bojoval ze všech sil o udržení v 1. A třídě, nakonec se to nepodařilo a tým sestupuje do 1. B třídy. Béčko skončilo na 3. místě ve IV. okresní třídě. Žáci ukončili okresní přebor na 6. místě.

Podpisem Memoranda o spolupráci vznikl historický mezník pro budoucnost fotbalu v Pohledu, České Bělé a Dlouhé Vsi. Tyto oddíly se dohodly na spolupráci v oblasti mládeže od nové sezony 2017/2018. Cílem vzniku této mládežnické akademie v našem mikroregionu je postavit mužstva do plnohodnotných soutěží mládeže (ne soutěže o zmenšeném počtu hráčů), dát mužstvům větší kvalitu a intenzitu tréninkového procesu, kvalitní trenérské a tréninkové zázemí a postupně se dostat do kvalitnějších krajských soutěží. Pro tento projekt byl zřízen transparentní účet, aby financování tohoto projektu bylo viditelné a průkazné.

O pohledské pouti jsme pořádali  tradiční pouťové zábavy. V pátek zahrála skupina Emil, v sobotu skupina Baron Beat. Počasí letos přálo a celkem dorazilo přes 600 lidí. V sobotu 12. 8 jsme uspořádali na hřišti odpoledne s dechovkou, kde zahrála kapela Lesanka. Dorazilo kolem 80 lidí. Cizí publikum dokonce převažovalo nad pohledským.

Již sedmého tradičního soustředění se zúčastnili fotbaloví veteráni od 7. do 10. září, po roce opět v areálu hotelu Jizera na Malé Skále v Libereckém kraji v počtu 13 účastníků

Přípravka, která trénuje a hraje v Dlouhé Vsi, jezdí po turnajích v rámci okresu Havlíčkův Brod. Tabulky se v této kategorii nevedou. Zájem o fotbal je dostatečný a v přípravkách (starší, mladší) je okolo 30 dětí. Není tedy problém s množstvím dětí, ale s počty trenérů, kteří by byli ochotni se věnovat výchově budoucích fotbalistů. Přípravku trénuje Lukáš Šikner a Honza Moučka.  Dorost hrající v Pohledu zakončil podzim na 10. místě s 8 body a skóre 18:61, za 2 výhry, 2 remízy a 7 proher. Nejlepším střelcem Pohledu je Jiří Štefáček se 7 góly.  Béčko odehrálo 8 zápasů a získalo v nich 14 bodů se skóre 31:24, za 4 výhry, 2 remízy a 2 prohry. Nejlepším střelcem týmu se stal Pavel Bártík s 8 góly a v těsném závěsu za ním se 6 góly nestárnoucí Pavel Pokorný. Áčko skončilo po podzimu na 4. místě se ziskem 29 bodů a skóre 42:19, za 9 vítězství, 2 remízy a 2 prohry.  Nejvíce branek zajistil David Klement – 6, Tomáš Šnobl a Pavel Rérych si připsali po 5 brankách.

Začaly přípravné práce na rekonstrukci hřiště. Začátkem listopadu proběhla dvoudenní brigáda, na které účastníci demontovali vybavení hřiště a pokáceli lípu vedle posezení u kiosku. Proběhla první část navážení zeminy na rovnání hřiště, během ledna a února pak proběhne další navážení zeminy. Rekonstrukce zahrnuje také provedení zavlažovacího zařízení firmou, které Sokol zrealizuje především díky mimořádné podpoře obce v částce 599 000 Kč, určené z velké míry právě na tuto akci.

2016

V sobotu 16. 1. jsme uspořádali  sportovní ples v KD Stříbrné Hory, na který letos zavítalo množství hostů z Pohledu, Havl. Brodu i Stříbrných Hor.  5. 3. se konala výroční schůze TJ Sokol, kde byl zhodnocen uplynulý ročník a prodiskutovaly se problémy ohledně nových pravidel přestupu hráčů. 20. května se uskutečnila mimořádná chůze členů TJ o změně názvu klubu a nových stanovách. Spolek se rozhodl odkoupit 3 dřevěné chatky z vojenského prostoru v Sázavě a postavit nové prostory kabin pro mládež.

Áčko zakončilo sezónu v 1. A třídě Kraje Vysočina na 11. místě (7výher, 7 remíz a 12 proher) Zachránili jsme se v předposledním zápase s Havlíčkovou Borovou po výhře 4:3.  Béčko skončilo na sestupové příčce a do nové sezóny se nejspíš nepřihlásí. Dorostenci skončili na 4. místě. Žáci představují nejlepší mužstvo našeho oddílu. Nakonec získali 2. místo (14 výher, o remíz, 4 prohry).

Od 1. 6. 2016 začal platit nový přestupní řád, který zrušil hostování a povoluje pouze přestupy. Poté, co vešel v platnost nový přestupní termín, začaly škatulata s hráči. Ani našemu klubu se nové přestupy nevyhnuly. Skončilo hostování za celkem rozumné peníze a jsou povoleny jen přestupy za nekřesťanské sumy. Do nové sezóny se Pohled musel smířit s odchodem Pepy Eise do Přibyslavi, Petra Slanaře do Havlíčkova Brodu, Radka Zycha do Šlapanova, Jiřího Poláka a Jirky Žeguce do Dlouhé Vsi a Luboše Vence do Keřkova. Naopak k nám přišel Marek Drlík ze Žďáru nad Sázavou, Pavel Rérych z Dlouhé Vsi, Pavel Bártík z Habrů a Filip Bezouška jako volný hráč.

29. července jsme uspořádali pod patronací Petra Veselky turnaj v malé kopané a večer na hřišti pouťovou zábavu s kapelou Baron Beat. V sobotu 30. 7. se uskutečnila druhá pouťová zábava s kapelou Vosa.

Fotbaloví veteráni se zúčastnili tradičního, již šestého soustředění od 8. do 11. září na Malé Skále v Libereckém kraji. Soustředění se konalo v areálu hotelu. Došlo na koupání v bazénu nebo v řece Jizeře, na nohejbal, tenis, populární byla i pěší turistika na hrady Vranov, Frýdštejn i na další pěkné a zajímavé cíle.

 

Září 2015

■ Letos proběhla malá kopaná pod patronací Petra Veselky. Z důvodu malé účasti týmů se její termín posunul na pouťový víkend. Při účasti 14 týmů získalo prvenství mužstvo Malého Berlína s hokejovým mistrem světa Tomášem Rolínkem a „futsalovým Messim“ Romanem Marešem.

■ O pouťovém víkendu se pak na hřišti uskutečnily dvě zábavy. V pátek zahrály kapely Gufero a Richtig a v sobotu skupina Airback. Dorazilo kolem 500 lidí, za což jsme moc rádi a děkujeme vám.

■ 1. 8. 2015 se na pohledském hřišti premiérově uskutečnila fotbalová svatba. Své ANO si ve fotbalové brance řekli pohledský trenér Petr Veselka a Edita Palkovičová. Přejeme jim mnoho štěstí na společné cestě životem.

(Foto: 2014, A tým – stojící zleva: Radek Zych, Petr Slanař, David Klement, Luděk Freudenreich, Pavel Janďourek, Jiří Polák, Pavel Pokorný, Michal Sobotka, Luboš Venc, Josef Eis, Vlastimil Pospíchal, předseda TJ Sokol Petr Sobotka. Sedící zleva: David Meloun, Vilém Paušíma, Lucie Veselková, Radim Pokorný – asistent trenéra, Jakub Vašíček – gólman, Jan Růžička – gólman, Petr Veselka – trenér, Dana Kunášková – vedoucí mužstva, Jan Moučka – kapitán.)

A tým - Od začátku letní přípravy jsme se potýkali s nedostatkem hráčů. Potencionální posily nedostaly svolení svých klubů k hostování nebo byly jejich ceny neskutečně přemrštěné. Odehráli jsme přátelská utkání, která vyvrcholila dvěma pohárovými zápasy. V neděli na pouť přijely bétřídní Štoky a odjely s porážkou 6:2. O týden později k nám zavítala Přibyslav, která hraje krajský přebor. Po první půlce to bylo z naší strany na ručník (0:3). Po domluvě v kabině a prostřídání hostujících hráčů svítil na tabuli po 90 minutách výsledek 4:4. Šlo se na penalty – tu rozhodující vsítil kapitán Petr Slanař a mohli jsme slavit postup do jarního semifinále.

Tvrdý pád na zem přišel v úvodních zápasech sezóny. Prohry ve Věžnici (3:0), s Ledčí (2:6) a v Polné (7:0) srazily náš tým na samé dno tabulky. Poté jsme 3x remizovali - Luka (3:3), Leština (0:0) a naposledy Habry (1:1). Tyto výsledky naznačují zlepšení, na kterém ale musíme dál tvrdě pracovat. Máme 4 hráče zraněné a tak musí nastupovat hráči ze staré gardy, za což jim moc děkujeme. Je vidět, že jim není lhostejný osud pohledského fotbalu, když je A tým v krizi.

B tým- Situace je obdobná jako v Áčku. Málo, nebo spíše vůbec se netrénuje a podle toho to vypadá. Prioritou je zachránit Áčko v A třídě, za B tým by měli nastupovat mladí hráči a sbírat zkušenosti.

Žáci a dorost  - zahájili sezonu dobrými výsledky a vypadá to, že by kluci mohli být  konkurenceschopní a mohlo by se jim dařit. Jen tak dál.

Červen 2015

Stavební úpravy v kabinách - Za finanční podpory obce se nám podařilo do začátku jarní části sezóny zdárně dokončit rozšíření šaten hostů a nové sprchy. Nakonec jsme se pustili i do opravy sprch pro domácí týmy. V rámci opravy bylo nutné vyměnit rozvody vody a části elektrického vedení. Celkové náklady na stavební položky a vybavení dosáhly cca 100 000, přičemž dotace od obce činila 65 000 Kč. Stavební práce byly provedeny brigádnicky, dřevěné vybavení do šaten zhotovilo truhlářství Luboš Neubauer z Dlouhé Vsi, které podalo nejnižší cenu. 

A tým - Jarní sezóna začala vítězstvím nad Bedřichovem, ovšem to, že se A týmu podařilo v jarní části dosáhnout pouze 12 bodů, je tristní. Áčko doplácí na to, že v zimě netrénovala většina mužstva - v zápasech odcházíme fyzicky. Prohry 5:2 v Dobroníne a 5:0 doma s Leštinou mluví za vše. Můžeme být rádi, že prohry nebyly dvouciferné. V létě musíme bezpodmínečně posílit, jinak bude zle s pohledskym fotbalem. Hlavně někteří hráči by měli zlepšit přístup. 

B tým – Výsledky pohledského Béčka jsou o něco lepší než u A týmu, ale poslední dobou mužstvo doplácelo na zranění hráčů A týmu. Hráči, kteří posílili Áčko, tudíž chyběli ve vlastním mužstvu. Hráči B týmu tak kvůli nízkému počtu nenastoupili na zápas s Věžnicí. Toto provinění OFS potrestalo kontumací 5:0 ve prospěch Věžnice a finanční pokutou. I Béčko se potýká s nízkou tréninkovou účastí a je tedy co zlepšovat.

Dorost - Výsledky v soutěži dorostu jsou hrozivé, na obhajobu je však třeba uvést nízký věk hráčů, kteří nastupují proti starším a technicky zdatnějším protihráčům. Je naděje, že za 2 roky se výsledky otočí v nás prospěch.

Žáci - U žáčků  platí to samé co u dorostu. I zde kluci nastupují proti soupeřům, kteří jsou přibližně o 3 roky starší a zkušenější. Výrazné věkové rozdíly v rámci soutěže vyplývají především z nízkého počtu hráčů v celém okrese.

Letní akce

● Tradiční turnaj v malé kopané se uskuteční v sobotu 11. 7. Těšíme se na hojnou účast fotbalových mančaftů.

● TJ Sokol pořádá v dnech svatoanenské pouti tradiční pouťové zábavy. V pátek 24. 7. zahraje kapela Richtic a v sobotu 25. 7. kapela Airback. Všichni občané jsou srdečně zváni. 

● 13. 6. se uskuteční ukončení fotbalové sezóny - rožněni selete pro členy a hráče Sokola Pohled. Všichni členové a hráči jsou srdečně zváni.

TJ Sokol se také bude podílet na přípravách oslav 750. let obce Pohled pomocí při stavbě stanů a pódia v areálu oslav.

Březen 2015

■ Zimní spánek je dlouho za námi a v našem sokolím hnízdě panuje zase čilý ruch. 10.1. 2015 začala našim týmům zimní příprava.

■ V sobotu 31. 1. jsme uspořádali tradiční sportovní ples, na kterém zahrála kapela Šatlava. I přes komplikaci s autobusem (řidič si vykloubil cestou k autobusu na náledí rameno) jsme návštěvníky dopravili osobními auty do KD Stříbrné hory a plesání mohlo začít. Děkujeme všem, kteří dorazili.

■ Na podanou finanční dotaci na opravu a vybavení interiéru kabin od obce Pohled, jsme dostali pozitivní odpověď a mohli jsme začít s budováním. Zvětšila se kabina hostí, sprchy a WC dostaly nový obklad a dlažbu a nakonec se pořídily nové lavice a věšáky pro domácí, hosty i rozhodčí. To vše za 86 tis. Kč, přičemž nám obec Pohled přispěla částkou 65 tis. Kč. Tímto obci děkujeme za podporu.

■ V sobotu 21. 2. se konala výroční schůze členů Sokola Pohled. Zúčastnilo se jí 47 členů. Členové byli seznámeni s novinkami ve FAČR, které nastanou od 1. 7. 2015, a odsouhlasili zvýšení členských příspěvků, které platí už pro rok 2015.

A tým + B tým Mužstva dospělých trénují od 10. 1. Střídají výběhy po okolí Pohledu, jezdí do ZŠ Nuselská do tělocvičny, nově zapojili alpinning a bazén. Sehráli přípravná utkání s Ledčí nad Sázavou (prohra 7:1), se Světlou nad Sázavou (prohra 5:0), s Tisem (výhra 11:2) a Mírovkou (výhra 4:2). Zbývají utkání s Chotěboří a generálka 21. 3. s Lučicí.

Dorost a žáci trénují každou neděli dopoledne v ZŠ Nuselská.

Veteráni pořádali tradiční zabíjačku a poctivě se připravují každou neděli ráno v tělocvičně ZŠ Nuselská. Okresní fotbalový svaz nově pořádá začátkem května (zřejmě 8. 5.) turnaj hráčů nad 40 let. Naši „mladíci“ se ho zúčastní a doufají v postup do krajského finále, které se bude konat v Jihlavě.

■ Členové Sokola Pohled se již tradičně zúčastní akce Čistá Vysočina, která proběhne v dubnu a dalších brigád pro obec Pohled.

■ První mistrovské utkání v roce 2015 se odehraje v sobotu 28. 3. Pohled B – Šmolovy od 15:00 a v neděli 29.3. Pohled A – Bedřichov od 15:00. Tímto zveme všechny naše příznivce na naše utkání a doufáme v jejich podporu.