Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29
Pošta Pohled - dočasná změna hodin
30 31
Upozornění na blížící se splatnost poplatků
1 2 3 4
Život v obci 2020-2022 - promítání pro veřejnost
5 6 7
Oznámení o plánovaném přerušení dodávky elektrické energie
8 9 10
Očkování psů proti vzteklině
11
12 13 14 15 16 17 18
19
Přednáška první pomoci pro pohledské seniory
20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Spolky a sdružení > Klub důchodců Pohled

KLUB DŮCHODCŮ POHLED

IČO 22679529    Předseda:  Marie Machová

 ČINNOST

Od začátku klubu až do těchto dnů se počet členů pohybuje kolem 40. Program schůzek se víceméně ustálil. Ročně se koná deset setkání (kromě prázdninových měsíců), jejichž tématem jsou různé přednášky, dříve to bylo promítání diapozitivů, nyní DVD. Klub také organizuje zájezdy, opékání klobás na hřišti, mikulášské besídky a rozloučení se starým rokem. Členové klubu aktivně vypomáhají při brigádách organizovaných obcí. Klub má již několik svých stálých hostů, které opakovaně zve (p. Jelínek, p. Hraboš, Vítek Hanold), kteří toho hodně procestovali a vždy jsou ochotni se podělit o své zážitky. Díky příspěvkům na činnost od obecního úřadu mohou členové klubu organizovat výlety i zájezdy na divadelní představení do Přibyslavi.

Krásným zážitkem pro seniory jsou mikulášské besídky, kdy přijdou děti z mateřské školy a ze základních škol a předvedou svá vystoupení. Senioři se snaží pohledským dětem jejich snahu oplácet, mnozí z nich vypomáhají při akci Pohádkový les či Zámecké Velikonoce. Senioři se loučí s končícím rokem prosincovým setkáním při písničkách.

PŘEDSEDOVÉ KLUBU

Od založení klubu v roce 1997 byla předsedkyní Jaroslava Ondráčková. Když se po letech vedení klubu vzdala, byl do čela zvolen Josef Pokorný, který předsedal pohledským seniorům až do své smrti v srpnu 2010. Pan Pokorný vedl od založení klubu kroniku spolku, kromě toho byl v roce 2002 jmenován obecním kronikářem. Za svého mládí vedl skautské tábory a po převratu 1989 stál u znovuobnovení této organizace v Pohledu. Na mimořádné schůzce v srpnu 2010 za sebe navrhl nástupkyni Marii Machovou, která se stala novou předsedkyní klubu.

Historie

Archiv

Září 2015

Léto je za námi, dětem začala škola a nám pravidelné schůzky. Do našeho programu máme na podzim začleněný kratší výlet. Dostali jsme tip na zrenovovaný zámek Valeč nedaleko Třebíče. Takže 30. 9. 2015 vyjedeme na výlet. Kromě zámku Valeč se krátce zastavíme v pivovaru Dalešice (natáčel se zde film Postřižiny) a pak se porozhlédneme po Třebíči (katedrála, židovské město). Na tento výlet zveme i nečleny klubu. Přesné informace budou vyvěšeny v nástěnce klubu u obecního úřadu.

Ještě se vrátíme k oslavám 750 let založení obce. Zastupitelé obce nás požádali, tak jako všechny další spolky, o výpomoc při zařizování oslav. Našemu klubu připadl úklid klubovny hasičské zbrojnice, pomoc při umývání oken na faře, služba při výstavě fotografií a příprava sladkého pohoštění. I přes deštivé počasí proběhl celý připravený program, důstojný průvod obcí, posvěcení obecní vlajky a znaku, přičemž odpolední příjezd místních úspěšných mladých hasičů ze soutěže byl i na slzičky.

Červen 2015

Jarní čas je pro nás již pravidelně ve znamení výletu. Ten letošní nás 26. května zavedl na zámek Červená Lhota a do města Jindřichův Hradec. Zámek Červená Lhota je známý i díky tomu, že se tam natáčely některé filmové pohádky.

Na objednanou prohlídku jsme přijeli dost brzy, a tak byl čas podívat se do parku, a ačkoli bylo docela chladno, mohli jsme se chvíli projít po okolí zámku. Prohlídka se nakonec konala o něco dřív, celá naše skupina už byla pohromadě. Provázel nás pan kastelán PhDr. Horyna a bylo to úžasné. Pan kastelán nám vyprávěl tak zajímavě o historii zámku a bylo vidět, že to není jen jeho povolání, ale i velký koníček. Věnoval se nám nad rámec běžné prohlídky. Však také všichni děkovali a říkali, jak moc se jim prohlídka líbila.

V Jindřichově Hradci jsme si došli na oběd a pak byl volný program. Pan řidič nás spolehlivě dovezl ze zájezdu domů.

Před prázdninami jsme si jako obvykle poseděli na hřišti, kde nám Pavel Pokorný připravil opékané klobásy. Tentokrát bylo nádherné počasí, klobásy byly vynikající, prostě krásný den. Ještě jsme projednali některé věci ohledně oslav 750. let založení obce, na kterých se bude podílet i náš klub.

Březen 2015

Pravidelné měsíční schůzky jsou pro náš klub samozřejmostí. Zjara pravidelně spolu se zahrádkářským svazem pořádáme zájezd na divadelní představení do Přibyslavi. Na komedii Dáma od Maxima vyrazíme v pátek 17. dubna 2015, autobus bude odjíždět v 18:00.

Každoroční zájezd pořádáme tentokrát do Jindřichova Hradce a na zámek Červená Lhota. Zájezd se uskuteční v úterý 26. května 2015 a zveme i širší veřejnost podívat se do jižních Čech. Podrobnější informace budou včas vyvěšeny ve vývěsce u OÚ.

V červnu proběhnou oslavy založení naší obce a pokud bude potřeba, jsme ochotni pomoci při přípravách.