Velké zábavné odpoledne
Pozvánka na fotbalový zápas
Zájezd - Litomyšl, Nové Hrady - poslední volná místa
Uzavírka silnice - přesun zastávky ke hřbitovu
Večerní pohár v požárním útoku
Očkování psů proti vzteklině

Drobečková navigace

Úvod > Spolky a sdružení > Sdružení rodičů, dětí a přátel obce Pohled > Historie sdružení

HISTORIE SPOLKU

V Pohledu působilo při základní škole od roku 1978 Sdružení rodičů a přátel školy. Jeho prvním předsedou se stal Jan Jelínek. Jako dlouholetý předseda pak od roku 1979 působil Michael Láznička. Vlastní sdružení rodičů měla od roku 1978 i mateřská škola, jeho prvním předsedou se stal Stanislav Hospodka. Ve spolupráci s těmito sdruženími a s výpomocí jejich členů škola většinou prováděla různé opravy tří školních budov, sdružení finančně přispívala na školní aktivity dětí, jako byl plavecký výcvik nebo provoz zájmových kroužků.

8. února 2000 vzniklo při základní škole Sdružení rodičů a přátel dětí, o které se významnou měrou zasloužil tehdejší učitel ZŠ v Pohledu Jiří Němec. Ten se stal místopředsedou sdružení, první předsedkyní pak Hana Freudenreichová. V roce 2002 byla školní radou odsouhlasena spolupráce s učiteli ZŠ, se zástupci ostatních sdružení v obci a zejména se zástupci rodičů Mateřské školy v Pohledu. Do rady sdružení bylo zvoleno 10 členů, za každou třídu ZŠ byl zvolen 1 zástupce, za MŠ pak Jana Růžičková. Rada připravila několik grantů ke zkvalitnění volnočasových a sportovních aktivit dětí a mládeže. Sdružení se věnovalo pořádání kulturních akcí, sběru starého papíru a bylin a pořádání cyklistických táborů.

Po zrušení Základní školy v Pohledu v roce 2006 se sdružení přetransformovalo a pokračovalo dále pod názvem Sdružení rodičů a přátel dětí při Mateřské škole v Pohledu. Do jeho čela byl zvolen Jiří Ondráček a dále 8 členů z řad rodičů. V roce 2010 se konaly nové volby. Bylo zvoleno 11 členů a revizor. Sdružení si kladlo za cíl působit na rodiče při výchově dětí a dále pomáhat dobrovolnou činností v obci i v mateřské škole. Každý rok sdružení připravovalo zajímavé kulturní akce pro děti i dospělé.

1. 2. 2014 došlo v rámci sdružení ke statutární změně - Sdružení rodičů a přátel dětí při MŠ v Pohledu začalo fungovat pod novým názvem Sdružení rodičů, dětí a přátel obce Pohled. Sdružení také přeneslo své sídlo z mateřské školy na adresu obce Pohled.

Patronem sdružení je Obec Pohled, která jeho činnost podporuje finančně i materiálně. Velkou měrou se na přípravě aktivit spolku podílejí i ostatní složky obce a jednotlivci.

Foto: 1. Dopravně bezpečnostní akce, 2013; 2. Dětský den 2013