Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9
Pošta Pohled - dočasná změna hodin
10
Výstava kraslic - Senior point, AZ centrum HB
11
Představení S tvojí dcerou ne! v Klubu OKO, HB
12
POKUS - zájezd do Činoherního klubu v Praze
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25
Hodina pro Zemi 2023 - připojte se
Putování za Santinim - Pohled (25.3.2023)
Pletení z pedigu
26
27 28 29
Program pro seniory - zdobení velikonočních perníčků
Zdobení velikonočních perníčků
30
Pohledské listy 1/2023
31
Pošta Pohled - dočasná změna hodin
1 2
VELIKONOČNÍ DÍLNY

Fulltextové vyhledávání

Poznávací výlet na Žďársko

V neděli 28. září na svátek sv. Václava uspořádalo SRPD poznávací výlet na kolech do oblasti Žďárska. Akce byla určena pro starší žáky, dorost i dospělé. O tom, že se opravdu povedla, svědčí i to, jak ji vylíčil jeden z účastníků z řad teenagerů.

Sešli jsme se tedy všichni (19 účastníků) na nádraží v Pohledu v 6.30 hod. To ráno bylo snad jen 10C a všichni, kteří přijížděli, byli zmrzlí, že ani nemohli slézt z kola. Osobní věci a batohy jsme si naložili do auta, které jelo jako záchranná spojka, a čekali jsme na vlak. Při příjezdu vlaku mezi námi zavládlo zděšení a panika, protože lístky na vlak se vesele vezly autem, které  na nás už čekalo ve Žďáře n. S. Jelikož však pan Ondráček má na drahách výborné kontakty, vše se vyřešilo bez problémů.  
Po příjezdu do Žďáru jsme vylezli před nádraží a začalo se snídat, samozřejmě už tu bylo první píchnuté kolo, a to jsme ještě ani nevyjeli. Aspoň, že vedle je Kaufland, kam jsme došli koupit na posilnění koblížky, koláčky a jiné sladkosti. Hlavně se koupila autopumpa na dofouknutí kola. Po vydatné snídani se tedy vyrazilo přes zmrzlý Žďár na Zelenou horu. Všem byla strašná zima. Po zdolání kopce na Zelenou horu se opět začalo jíst. Kdo chtěl, mohl jít na prohlídku zdejšího kostela. Na prohlídkách se ze slušnosti vypínají mobilní telefony, ale jen my jsme byli výjimka. Hned dvakrát do projevu průvodkyně začal hrát mobil. Jiným zase padaly při přednášce bonbony z kapsy na zem. Nakonec dva nešikové rozbili propisku, kterou se zapisovalo do pamětní knihy. Odteďka se udělalo krásné počasí.
Po prohlídce se sjelo z kopce na zámek pod Zelenou horou. I zde bylo o zábavu postaráno. V kašně jsme si do rukou začali chytat zlaté rybičky. Zde taky vznikly naše první fotky. Po opět vydatné sváče se vyrazilo do Polničky na oběd. Jelikož jsme tam byli hodně brzy, což některé mile překvapilo, rozhodlo se odjet přes Velké Dářko do Račína na oběd. Po příjezdu na Velké Dářko se začalo opět svačit. Čtveřice dobrovolníků se rozhodla objet tento velký rybník. Zažili mnoho dobrodružství a adrenalinu. Dva z nich museli třeba  vytahovat kolo s velkým úsilím z močálu. Přijeli jsme tedy do Račína, kde na nás čekal zbytek skupiny. Oklepali jsme ze sebe zbytek bláha a špíny a šli jsme na oběd. I když se na oběd čekalo přes hodinu, krásně jsme se naobědvali a odpočinuli.
Potom bylo v plánu odjet přes Vepřovou, Malou Losenici do Přibyslavi na náměstí. Jenomže jedna třetina účastníků se  ve Vepřové vydala místo na Malou Losenici na Velkou Losenici a tím si pořádně prodloužili cestu. Když jsme se konečně všichni sešli na náměstí v Přibyslavi, rozhodovalo se, jestli se půjde do Hasičského muzea. Jelikož však skupina, která jela delší trasu byla unavená, nastal plán B. Pan Langer byl ochoten vzít nás na novou služebnu policie v Přibyslavi. Prohlídka sklidila velký úspěch. Nejvíc se nám líbila vězeňská postel, kde jsme si vyzkoušeli ležet.
 Po prohlídce na naše cesta ubírala na Hesov, tedy hesovský kopec. K mému údivu jsme ho vyjeli všichni, jak náš nejmladší jezdec(10 let), tak i pan Ondráček, který utrpěl hrůzostrašné zranění při pořádání Dětského dnu. Přes Hesov do Utína a z Utína do pohledského lomu. Řada lidí z naší skupiny v lomě nikdy nebyla , a tak si ho mohli prohlédnout pěkně zblízka. Po příjezdu do našeho cíle (autobusová zastávka Pohled) jsme se rozešli do svých domovů. Teda skoro rozešli. Téměř všichni dospělí odešli do hostince Pod Klenbou. Tady to lítalo po velkých a  zapíjel  se nádherný výlet. Počasí vyšlo na výbornou. Nejen mně, ale i ostatním se to určitě moc líbilo. O tomhle výletu se v Pohledu vyprávělo hodně dlouho.

Výletníci