Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31 1 2 3
Fotbalový ples
4
5 6 7 8 9 10
MASOPUSTNÍ OBCHŮZKA 2024
11
12 13 14
Pošta Pohled - dočasná změna hodin
15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29
Pošta Pohled - dočasná změna hodin
1 2 3

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Spolky a sdružení > Klub důchodců Pohled > Archiv

ARCHIV

Rok 2011

Začátkem ledna začaly pravidelné schůzky vždy první středu v měsíci. První schůzka v novém roce je vždy takové ohlédnutí za uplynulým rokem a plánuje se i činnost na další schůzky. Na únorové setkání jsme si pozvali pana Jelínka z Havl. Brodu. Nebyl u nás poprvé, on  má proježděný kus světa, a tak má vždy co vyprávět o některé ze svých cest. Tentokrát to bylo Rumunsko a Bulharsko. Březnová schůzka byla opět v cestovatelském  duchu. Pan Pavel Hraboš z Havl. Brodu podnikl se svou známou, pohledskou rodačkou Hankou Novotnou, cestu na kolech. Vybrali si velice náročnou trasu. A co teprve ty země, které navštívili! To je jedna zajímavost vedle druhé. Viděli jsme zatím jenom část té cesty, a tak určitě pana Hraboše ještě pozveme na další vyprávění. 26. května plánujeme autobusový zájezd do Bechyně. Chceme také navštívit vesnice, které jsou známé svou architekturou zvanou selské baroko.

Rok 2010

7. 8. 2010 zemřel předseda klubu pan Josef Pokorný.  Novým vedením tohoto sdružení byla zvolena paní Marie Machová. Po prázdninách jsme se vrátili k pravidelným měsíčním schůzkám. Místo té zářijové jsme vyjeli na zájezd do Slavkova u Brna na zámek, Mohylu míru a do Rajhradu, kde se nachází Památník písemnictví. Několik členů klubu se zúčastnilo výsadby stromů v aleji ke Svaté Anně, na kterou obec získala grant. Jako každý rok náš klub uklízel svůj přidělený prostor obce od spadaného listí. Hrabání se účastnilo více než 15 osob, přičemž jsme se také stali středem zájmu televizních kamer. Prosincová schůzka 1. 12. 2010 již proběhla ve znamení Vánoc. Pan starosta nás pozval na setkání důchodců 15. prosince, které pořádá obecní úřad. Upozornil nás na televizní pořad o naší obci, který byl odvysílán 4. prosince. Děti z mateřské školky nás potěšily svým vystoupením, které s nimi nacvičila paní ředitelka Štrálová. Každý člen klubu dostal malý balíček k Mikuláši. Rok jsme zakončíli 28. prosince silvestrovským posezením s hudbou.

Rok 2009

V novém roce jsme se sešli téměř v plném počtu. U kávy se dojedlo vánoční cukroví a vybíraly se příspěvky na rok 2009. Na videu jsme si promítali reportáž o Tibetu. Naše schůzky jsou v zimním období velmi komplikovány nutností topit již od rána v místnosti na zámku, kde se pokaždé scházíme. Naštěstí se vždy najdou obětaví členové, kteří to zajistí. V únoru jsme měli besedu nad kronikou, v březnu jsme si prohlíželi zvětšené staré snímky  ze života pohledské mládeže a fotbalistů. Bohužel ani ti nejstarší z nás  nedovedli poznat a pojmenovat řadu tváří na starých fotografiích. K 1.3 máme 38 členů. Nově k nám přibyli manželé Hanoldovi. I v dubnu bylo nutné pořádně zatopit, zámecké zdi byly ledové, i když venku bylo již 14 stupňů nad nulou. Promítali jsme záběry ze Šumavy, které dodal pan Vojtěch. Tradičnímu květnovému opékání klobásek na hřišti tentokrát nepřálo počasí. I přesto, že pršelo, se nás sešlo 32. 9. května se někteří naši členové zúčastnili obecní brigády na čištění cihel ze zbouraného domu na návsi a také výsadby nových lip v obci. Červen byl měsícem tradičního zájezdu. Tentokrát jsme vyrazili do Polabí, do skanzenu v Přerově nad Labem. Potom jsme si ještě prohlédli zámek v Brandýse nad Labem a porozhlédli se po městě. Odpoledne jsme zamířili do Staré Boleslavi, místa, kde byl zabit sv. Václav. Tam jsme ovšem neuspěli, kostelík byl v opravě, obehnán lešením a k pověstným dveřím jsme se nedostali. Náš druhý zájezd byl v září, a to do Opočna, Dobrušky a k hradu Skalka na východě Čech. I tento zájezd se velmi vydařil. Na sv.  Martina jsme se sešli opět v místnosti na zámku. Na programu bylo povídání o historii pohledské pošty. Mysleli jsme, že toto setkání bude naším posledním na zámku, a že v prosinci již budeme v nové klubovně hasičské zbrojnice. Nakonec se však mikulášská schůzka uskutečnila ještě na zámku, kde byla ponechána výzdoba po dětské mikulášské besídce. Program nám zpestřily děti z mateřské školky svým milým vystoupením. Oslava konce letošního roku proběhla již v nové klubovně hasičské zbrojnice. Příjemné prostředí, teplo a útulno a také vybavená kuchyňka, to vše nám na zámku velmi chybělo. Děkujeme všem, kteří se brigádnicky podíleli na výstavbě tohoto díla.

Rok 2008

Rok 2007

1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006