Úvodní stránka > Spolky a sdružení > Klub důchodců > Historie klubu

HISTORIE

Na setkání důchodců, které každoročně pořádal Obecní úřad v Pohledu, navrhla paní Jaroslava Ondráčková, že by se důchodci mohli setkávat častěji než pouze jednou ročně. Ačkoli ohlas nebyl velký, začala Jaroslava Ondráčková s Alenou Beránkovou připravovat první setkání. Využily známosti s rodinou Štěpánkových, kteří v Perknově již sedm let vedli klub důchodců známý v širokém okolí. Jan Štěpánek přislíbil pomoc, a tak se první setkání uskutečnilo 12. února 1997 na obecním úřadě. Přes počáteční obavy přišlo 41 seniorů, kteří si kromě povídání mohli i zazpívat, neboť byla objednána živá hudba. Na této první schůzce se domluvil i program dalších, již pravidelných měsíčních setkání, která se konala jak v Pohledu, tak ve spolupráci se seniory v Perknově. Pohledští byli pozváni do Perknova na taneční zábavu, pak i na posvícení a společně si uspořádali i taneční zábavu v Bartoušově.

Klub se zpočátku scházel v zasedací místnosti OÚ, potom v prostorách ZŠ v zasedací místnosti v zámku. Tam se však muselo od rána topit v kamnech, o což se starala mužská část klubu. Nyní se členové schází v zasedací místnosti místní hasičské zbrojnice, která má dostatečné zázemí pro to, aby si senioři při přednáškách nebo promítání fotografií udělali potřebné pohodlí.

21. 10. Brigita

Zítra: Sabina

Kancelář obecního úřadu: Tel.: 569 432 821 ou@obecpohled.cz

Elektronická podání:          podatelna@obecpohled.cz Datová schránka: emgavya