Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
26 27 28 29
Pošta Pohled - dočasná změna hodin
1 2 3
4 5 6
Pošta Pohled - dočasná změna hodin
7
Pošta Pohled - dočasná změna hodin
8 9
Filmový večer
10
Pozvánka na maškarní karneval
11 12 13
Pošta Pohled - dočasná změna hodin
14
Pošta Pohled - dočasná změna hodin
15 16 17
18 19 20
Pozvánka - Zasedání zastupitelstva obce Pohled
21 22 23
Kurz plstění
24
25
Pošta Pohled - změna hodin
26 27 28
Velikonoční dekorace - dílničky
Pohledské listy 1/2024
29 30 31

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Spolky a sdružení > Český zahrádkářský svaz > Český zahrádkářský svaz - archiv

Český zahrádkářský svaz - archiv

Rok 2011

Dne 14. 5. 2011 jsme uspořádali zájezd pro členy i nečleny do nového zahradnického centra v Hradci Králové. Všichni byli spokojeni s nabídkou rostlin, především květin dovážených z  Holandska, keramiky a zahradní chemie. Odpoledne jsme strávili v zoologické zahradě ve  Dvoře Králové a i přes svou náročnost se výlet líbil.
Výstava květin, stejně jako letošní pohledská pouť, proběhla za extrémně nepříznivého počasí. Výstavu proto navštívilo pouhých 60 % loňského počtu návštěvníků.

V polovině října plánuje ČZS výlet na prodejní výstavu Flora Olomouc.

Chod moštárny bude zajištěn od 24. září.

 

Činnost v roce 2010

Nejvýznamnější akcí na přelomu července a srpna bylo uspořádání prodejní výstavy květin. Výstava byla úspěšná, měřeno jak přínosem do naší pokladny, tak  i spokojeností  návštěvníků i vystavovatelů. Na výstavu přišlo téměř 2300 lidí. Tomuto dobrému výsledku ale předcházela  příprava výstavy, na které se podílela jen hrstka těch skalních členů naší organizace, za což jim patří velké poděkování.
Další akcí bylo uspořádání odborného zájezdu do Výzkumného ústavu ovocnářského v Holovousích. Při prohlídce sadů jsme viděli perspektivní odrůdy ovoce a také si zde každý účastník zájezdu mohl tyto odrůdy zakoupit za cenu nižší než je obvyklé. Stromky byly kontejnerované. Poté jsme navštívili růžovou školku v Sobotce, kde si každý mohl vybrat tu svou odrůdu.  Zájezd jsme zakončili prohlídkou hradu Kost.
Poslední sobotu v září, tj. 25.9. začnememoštovat a moštovat se bude vždy od 7.00-10.00 hod. V případě většího zájmu i déle. Cena zpracovaného moštu je pro členy 1 Kč za litr a pro nečleny 3 Kč. Ukončení moštování bude včas oznámeno.
Na výborové schůzi dne 25.8. byla do funkce jednatele ZO po zemřelém Josefu Pokorném navržena Ing. Jitka Sedláková.


Činnost v roce 2009

7. března 2009 se v zasedací síni v zámku konala výroční členská schůze. Přítomno bylo 39 členů. Hlavním programem bylo zhodnocení činnosti roku 2008 a zvolení nového výboru organizace na další, pětileté období. Zvoleni byli tito členové: Ludmila Kopicová, Anna Mlatečková, František Mlateček, Jiřina Hanoldová, Stanislav Hanold, Josef Schober, Romana Růžičková, Ing. Petr Jirásek, Josef Pokorný, Jiří Šimanovský, František Rychtecký, Marie Jeřábková, Jiří Tecl ml., Michal Toner, Věra Hladíková, Marie Mišurová a Věra Šimandlová.

9. května se několik našich členů zúčastnilo obecní brigády na čištění cihel ze zdemolovaného domu v centru obce. Tradiční květnový výlet jsme letos uskutečnili na výstavu HOBBY - České Budějovice.

Ještě před poutí jsme opravili  obecní skleník v centru obce! Opadaná omítka nebyla pěknou vizitkou vedle hezky upraveného dětského hřiště. Zásluhou předsedy Ing. Jiráska a členů pana Váchy a pana Jaroslava Novotného ze Zahradní ul. je na skleníku nová, bílá omítka. Materiál poskytla obec a všem třem brigádníkům patří velký dík!

V době konání anenské pouti jsme připravili  37. ročník tradiční výstavy květin v areálu pohledského zámku. Výstavu si přišlo prohlédnout 2005 platících dospělých návštěvníků a 229 dětí.

Pravidelné sobotní moštování začalo letos 19. září. Kvůli malé úrodě jablek bylo vymoštováno pouze 1580 litrů moštu pro celkem 44 zákazníků.

 

Činnost v roce 2008

Jaro 2008 jsme věnovali  rekonstrukci nových prostor pro sklad. V přízemí zámku máme totiž zapůjčenu místnost, kterou budeme muset v případě prodeje zámku vyklidit. Proto nezbývalo než se,  s předběžným souhlasem obecního úřadu, pustit do opravy náhradní místnosti v bývalém objektu statku. Místnost, která kdysi sloužila jako prádelna byla v zuboženém stavu, a tak musely být provedeny značné stavební úpravy. Ke konci května byly práce dokončeny a místnost může sloužit svému účelu, tedy především uskladnění váz a dalších pomůcek pro pořádání výstavy. Členy ZO ČZS bylo odpracováno 90 hodin.

24. května jsme uspořádali výlet do arboreta Horizont. Navštívili jsme i Olomouc. Výlet se opět vydařil, snad každý vezl něco nového do své zahrádky.
36. ročník tradiční výstavy květin ve fotografiích

11. října jsme uspořádali 2. letošní zájezd. Tentokrát jsme navštívili podzimní Floru Olomouc. Počasí bylo mimořádně krásné, a tak se zájezd všem líbil. Pro ty, kteří se nemohli zúčastnit nabízíme Obrázky z Flory Olomouc - podzim 2008

Poslední říjnovou sobotu skončila letošní moštovací sezóna. Bylo vymoštováno 9649 litrů moštu pro 223 zákazníků. Z toho bylo 87 zákazníků z Pohledu a pro ně bylo vyrobeno 2595 litrů moštu. V tomto roce byla mimořádná úroda jablek, a proto i moštování bylo letos, oproti minulému roku, ziskové.

 

Péče o členy

Počínaje šedesátinami a pak každých pět let, dostávají naši členové upomínkový balíček spolu s přáním k jubileu.

Všem členům přispíváme na úhradu členské známky, která má hodnotu 100 Kč a my vybíráme pouze 70 Kč.

Všichni členové mají možnost využít služeb malé odborné knihovny a vypůjčit si zahrádkařskou literaturu.

Činnost v roce 2007

Činnost v roce 2006