Pošta Pohled - změna hodin
Pohledské listy 1/2024

Úvod > Obec > Fotogalerie > Události - akce > 2010 > Vánoční strom 2010

Vánoční strom 2010

Letos má obec krásný vánoční stromeček. Obci jej věnovali manželé Mlatečkovi, čímž velice usnadnili každoroční problémy s jeho sháněním i přepravou. Takto bylo potřeba krásný stříbrný smrk pouze přetransportovat z původního místa na náves.  Zdobení vzrostlého stromku se každoročně ujali zastupitelé obce a s pomocí dalších dobrovolníků, šestimetrových žebříků a notné odvahy při výškových pracích ho opět pečlivě nazdobili, takže se mohl v první adventní neděli v podvečer představit občanům v celé své kráse.
Poděkování patří panu Janu Ondráčkovi i mužskému osazenstvu rodiny Švecových za pomoc při instalaci a především manželům Mlatečkovým.

ROZSVĚCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU

V podvečer, v neděli 28. listopadu byl před Obecním úřadem v Pohledu zahájen adventní čas slavnostním rozsvěcením vánočního stromu. Vše začalo o půl sedmé večer a hned v úvodu programu vystoupily pohledské děti z prvních ročníků základních škol, které vystřídaly se svým vystoupením děti z místní mateřské školy. Recitaci básniček s vánoční tématikou doplnilo vystoupení mladých flétnistek. Děti pro přihlížející diváky předvedly nejen to, co se pod vedením paní učitelek z pohledské mateřské školky naučily, ale zároveň za pomoci svých zvonečků a velkého přispění všech diváků slavnostně rozsvítily vánoční strom.
I letošní rok všechny děti i diváky mile překvapila návštěva samotného vládce pekel – Lucifera, který se tentokrát objevil i se svým pomocníkem Belzebubem a společně dětem připomněli nejen blížící se příchod Mikuláše, ale především spoustu zásad dobrého vychování, na které mají myslet po celý rok. Po tomto krátkém vystoupení Divadýlka Mrak se v kostýmech hvězdiček představily starší děti z pohledské mateřské školy. Po skončení tohoto programu se všichni návštěvníci rozcházeli do svých domovů s pohledem na ozdobený a rozsvícený symbol Vánoc.

Vystoupení dětí