Pošta Pohled - změna hodin
Velikonoční dekorace - dílničky
Pohledské listy 1/2024

ROK 2007

Leden Opět setkání v příjemně vytopené místnosti na zámku, tentokrát bez hlavního programu. Věnovali jsme se zhodnocení minulého roku, zprávě o hospodaření a návrzích činnosti. Vybíral se členský příspěvek (170 Kč). Potom následovalo občerstvení a probírány poznatky ze života v obci.

Únor Putování s p. Petrem Siberou po Norsku. Zajímavé video s krásnou severskou přírodou - fjordy, vodopády, rybáři a další zajímavosti. Přibyly dvě nové členky ze Simtan, takže nás je nyní 40.

Březen Thajsko očima a kamerou pana Jelínka. Více než hodinové promítání s výkladem bylo velmi poutavé, a tak další část uvidíme v dubnu

Duben Pokračování vyprávění pana Jelínka o Thajsku, tentokrát hlavně o divočině  a domorodcích. Ve schůzovní místnosti bylo příjemně vytopeno, káva i zákusky chutnaly, a tak tam bylo 33 spokojených účastníků.

Květen 22.5. vyrážíme na první letošní zájezd. První zastávkou je Milevsko, premonstrátský klášter a byzilika. Jako průvodce se nás ujal řádový bratr, který podal zasvěcený a zajímavý výklad. Objekty kláštera jsou velmi rozlehlé a jen část je obnovena a opravena. Dále jedeme na Zvíkov, kde je prohlídka bez průvodce. Před odjezdem jsme se v příjemném prostředí restaurace u parkoviště občerstvili, vyzkoušeli nové pivo zn. Pardál a odjeli do Písku. Tam jsme společně poobědvali a pak individuálně vyrazili na prohlídku města. Překvapila nás silná bouřka, liják, krupobití, která trvala až do našeho odjezdu. I přes tento mokrý závěr se zájezd líbil.

Červen Červnové setkání proběhlo na hřišti a opékaly se klobásky + pivo Gambrinus. Účast byla velmi dobrá. K rozchodu nás přinuila až bouřka. Máme dva nové členy - manželé Novotných.

opékání klobásek

Na hřištiZáří Září Výlet po prázdninách směřoval do Želiva, opět do slavného premonstrátského kláštera a zakončen byl návštěvou města Pelhřimova.  Opět přálo počasí, a tak byli naši senioři spokojeni a již se těší na příští zájezd na jaře.

Říjen Sešli jsme se zase v zámku v zasedací místnosti. Zatím jsme nemuseli roztápět kamna, stačily elektrické radiátory. Sešlo se nás 32 a se zájmem jsme si vyslechli přednášku paní Koukalové z Proseče o léčivých bylinách, jejich účincích na organismus, prohlédli si léčivé doplňky stravy vyrobené z přírodních materiálů. Masti, kapky, krémy i tabletky - vše vyrobené bez chemie. Mnozí využili i možnosti zakoupit si některý z výrobků.

Listopad Na listopadovém setkání jsme opět cestovali s panem Františkem Jelínkem, tentokrát po Islandu. Přednáška spojená s promítáním trvala téměř dvě hodiny. Na 9 listopad jsme připravovali brigádu na úklid listí. Počasí však zhatilo naše plány. Musíme tak s úklidem počítat na jaře. V sobotu 10. 11. se uskutečnilo tradiční zastupitelů se  seniory obce v hostinci u Pařilů.

vystoupení dětí z MŠV hostinci u Pařilů

Prosinec Středa 5.12. Mikulášská nadílka. Sešlo se nás 36 v pěkně vyzdobeném "pekle". V neděli tam totiž byla "Mikulášská", kterou pro děti připravilo místní  sdružení rodičů a přátel dětí spolu s OÚ. Nám děti připravily velmi pěkné zážitky svým vystoupením a písničkami. Na tvářích některých seniorů se objevily slzy dojetí. Následovala nadílka malých balíčků s přáním příjemných vánoc a pevného zdraví, které většinou všichni potřebujeme. Pak následovalo občerstvení, káva a zákusky. Probíraly se přípravy na vánoce včetně receptů na dobroty.