Úvod > Spolky a sdružení > TJ Sokol Pohled > Sokol Pohled > Žáci a dorost

Žáci a dorost

Družstvo pohledských žáků existuje s menšími přestávkami od roku 1964, družstvo dorostu pak od roku 1971. Nejnovější historie se píše od roku 2002, kdy byl po několika letech nečinnosti obnoven dorost, družstvo žáků pak v roce 2003. Na opětném založení nesou největší podíl Karel Sobotka a Josef Macháček, kteří mladší a starší žáky od počátku vedou.

žáci v roce 1985Družstvo žáků v roce 1985

Zleva stojící: trenér Jan Ondráček, Jiří Polák, Luboš Pospíchal, Tomáš Vaněk, Antonín Valtoš, Josef Niemmertondl, Václav Daniel; v pokleku: René Langer, Milan Šimandl, Rudolf Kubíček, Jan Pokorný, Petr Čumpl, Radim Sehnal, Pavel Pokorný

Rok 2007

Pohledský Sokol si zatím na nedostatek žáků nemůže stěžovat. Většinou nábor probíhá tak, že oslovujeme přímo rodiče. Samozřejmě bylo získávání nových žáků jednodušší, dokud fungovala škola v Pohledu, ale i teď se děti ve školách vzájemně poinformují, takže kdo chce hrát fotbal, ví o tom. Situace bude horší za takové tři čtyři roky, až v Pohledu ubude menších děti. I nyní hrají za pohledské žáky i přípravku děti ze Stříbrných Hor, České Bělé nebo Ždírce. Tým žáků má také holčičí zastoupení - Andreu Vencovou. Další děvčata v týmu bychom uvítali, protože v žákovském fotbale jsou smíšená družstva povolena, a díky takovým holkám v štrupnách by se žákovský fotbal v Pohledu mohl udržet.
Dorost (15-19 let), starší žáci (10–15 let) i mladší žáci - přípravka (6-10let) trénují jednou týdně. Dorost a starší žáci pak jednou týdně jezdí na zápas podzimní a jarní soutěže okresního přeboru skupiny „A“. V tomto ročníku soutěže 06/07 skončili starší žáci i dorost v tabulkách na výborném druhém místě.
Přípravka i starší žáci jezdí také na turnaje. V zimě 06/07 tak absolvovali Krajský přebor futsalu, kde přípravka obsadila 5. místo a starší žáci také 5. místo. Startovné 7.500,- Kč, které bylo vybíráno za účelem pronájmu hal, nám pomohla zaplatit obec, dojíždění do Třeště, Telče, Chotěboře, Ledče, Přibyslavi, Třebíče však museli zajistit sami rodiče.
Žáci se v červnu  roku 2007 účastnili turnajů na trávě v Chotěboři, Přibyslavi, Rozsochatci a Světlé n./S. Přímo skvěle reprezentovali Pohled především na turnaji v Rozsochatci, kde starší žáci obsadili 1. místo a přípravka 2. místo ve svých kategoriích (viz foto). 4. místo pak získali mladší žáci (přípravka) na turnaji ve Světlé n./S.
Kromě účasti v soutěžích pomáhají žáci hrabat listí při obecní brigádě nebo při běžné údržbě na hřišti.

Mladší žáci 2007

Mladší žáci 2007:

Zleva: Miroslav Žák, Rosťa Štěpán, Lukáš Ondráček, František Hladík, Patrik Pospíchal, Jan Hospodka, Jiří Petr, brankář Tomáš Daniel.

Starší žáci 2007

Starší žáci 2007:

Stojící zleva: Marek Pleskač, Lukáš Pospíchal, Ondřej Hejkal, Daniel Junger, trenér Sobotka, Jaroslav Hůla, Martin Šumpich, trenér Macháček; v pokleku zleva: David Klement, Martin Sobotka, David Vondal, Luboš Venc, Milan Ondráček, Andrea Vencová, v popředí brankář Jan Šrámek