Pohledské kulturní seskupení POKUS, z.s.

předsedkyně spolkuYvonna Kršková

IČO:

Spolek POKUS má 31 dospělých členů

Dramatický kroužek POKUSTÓN sdružuje 21 dětí

19. dubna 2018 Krajský soud v Hradci Králové rozhodl a spolek „Pohledské kulturní seskupení, POKUS z.s. “, dostal své IČO a byl zaveden do Spolkového rejstříku.

Spolek navazuje na tradici ochotnického divadla, které v naší obci mělo své kořeny ještě pod prvorepublikovým zastřešením, pod názvem Národní jednota pošumavská.

Spolek vznikl proto, aby podporoval přípravu a realizaci tak kultovní akce, jako je v Pohledu Pohádkový les, proto, aby pod jeho křídly mohl existovat dětský dramatický kroužek Pokustón, proto, aby se zájemci i z řad dospělých mohli naučit stát na jevišti a zkoušet a hrát divadelní představení, proto, aby se členové mohli účastnit přednášek, besed a workshopů. Spolek se také bude snažit pořádat nové kulturní akce v Pohledu, či zajišťovat účast svých členů na obdobných akcích, pro inspiraci v jiných městech, bude se snažit podporovat zážitkové poznávání svých členů formou zájezdů do divadel a účastí na dalších zajímavých akcích kulturního a společenského vyžití.

28. července o pouťové sobotě, od 16 hodin na vnitřním zámeckém nádvoří, měl svoji premiéru dětský dramatický kroužek POKUSTÓN. Děti se představily pohledskému publiku úplně poprvé, jako herci, poprvé jako zpěváci a poprvé jako parta, která ví, co chce, a dělá, co ji baví. Pro svůj křest nastudovali tři krátké inscenace, které na motivy pohledských pověstí Františka Hladíka do divadelního jazyka převedla a zdramatizovala Yvonna Kršková.

Stejné představení pak úspěšně odehráli i na podzimním knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě a rovněž při křtu knihy  Pohledské pověsti.

Představení s dětmi nastudovali Eva Hejkalová, Irena Klementová a Milan Hejkal.

20. 11. Nikola

Zítra: Albert