TJ SOKOL POHLED

TJ Sokol má vlastní webové stránky s aktuálními informacemi: 

Sokol Pohled aktuálně - www stránky Sokola Pohled

 

SOUČASNÝ VÝBOR A ČLENOVÉ

Členská základna má nyní 120 členů. Žáci a dorostenci hrají okresní přebor, B tým III. třídu okresního přeboru, A tým I. A třídu Kraje Vysočina a družstvo veteránů se účastní jednotlivých turnajů v rámci okresu. Současný výbor byl zvolen 4. 2. 2012, pracuje ve složení Petr Sobotka (předseda), Jan Růžička ml. (jednatel), Lukáš Šikner (pokladník), Luděk Freudenreich, Jan Moučka, Radek Vašíček a Karel Sobotka.

IČ: 46483241  

Historie TJ Sokol

 

ČINNOST

Září 2015

■ Letos proběhla malá kopaná pod patronací Petra Veselky. Z důvodu malé účasti týmů se její termín posunul na pouťový víkend. Při účasti 14 týmů získalo prvenství mužstvo Malého Berlína s hokejovým mistrem světa Tomášem Rolínkem a „futsalovým Messim“ Romanem Marešem.

■ O pouťovém víkendu se pak na hřišti uskutečnily dvě zábavy. V pátek zahrály kapely Gufero a Richtig a v sobotu skupina Airback. Dorazilo kolem 500 lidí, za což jsme moc rádi a děkujeme vám.

■ 1. 8. 2015 se na pohledském hřišti premiérově uskutečnila fotbalová svatba. Své ANO si ve fotbalové brance řekli pohledský trenér Petr Veselka a Edita Palkovičová. Přejeme jim mnoho štěstí na společné cestě životem.

(Foto: 2014, A tým – stojící zleva: Radek Zych, Petr Slanař, David Klement, Luděk Freudenreich, Pavel Janďourek, Jiří Polák, Pavel Pokorný, Michal Sobotka, Luboš Venc, Josef Eis, Vlastimil Pospíchal, předseda TJ Sokol Petr Sobotka. Sedící zleva: David Meloun, Vilém Paušíma, Lucie Veselková, Radim Pokorný – asistent trenéra, Jakub Vašíček – gólman, Jan Růžička – gólman, Petr Veselka – trenér, Dana Kunášková – vedoucí mužstva, Jan Moučka – kapitán.)

A tým - Od začátku letní přípravy jsme se potýkali s nedostatkem hráčů. Potencionální posily nedostaly svolení svých klubů k hostování nebo byly jejich ceny neskutečně přemrštěné. Odehráli jsme přátelská utkání, která vyvrcholila dvěma pohárovými zápasy. V neděli na pouť přijely bétřídní Štoky a odjely s porážkou 6:2. O týden později k nám zavítala Přibyslav, která hraje krajský přebor. Po první půlce to bylo z naší strany na ručník (0:3). Po domluvě v kabině a prostřídání hostujících hráčů svítil na tabuli po 90 minutách výsledek 4:4. Šlo se na penalty – tu rozhodující vsítil kapitán Petr Slanař a mohli jsme slavit postup do jarního semifinále.

Tvrdý pád na zem přišel v úvodních zápasech sezóny. Prohry ve Věžnici (3:0), s Ledčí (2:6) a v Polné (7:0) srazily náš tým na samé dno tabulky. Poté jsme 3x remizovali - Luka (3:3), Leština (0:0) a naposledy Habry (1:1). Tyto výsledky naznačují zlepšení, na kterém ale musíme dál tvrdě pracovat. Máme 4 hráče zraněné a tak musí nastupovat hráči ze staré gardy, za což jim moc děkujeme. Je vidět, že jim není lhostejný osud pohledského fotbalu, když je A tým v krizi.

B tým- Situace je obdobná jako v Áčku. Málo, nebo spíše vůbec se netrénuje a podle toho to vypadá. Prioritou je zachránit Áčko v A třídě, za B tým by měli nastupovat mladí hráči a sbírat zkušenosti.

Žáci a dorost  - zahájili sezonu dobrými výsledky a vypadá to, že by kluci mohli být  konkurenceschopní a mohlo by se jim dařit. Jen tak dál.

Červen 2015

Stavební úpravy v kabinách - Za finanční podpory obce se nám podařilo do začátku jarní části sezóny zdárně dokončit rozšíření šaten hostů a nové sprchy. Nakonec jsme se pustili i do opravy sprch pro domácí týmy. V rámci opravy bylo nutné vyměnit rozvody vody a části elektrického vedení. Celkové náklady na stavební položky a vybavení dosáhly cca 100 000, přičemž dotace od obce činila 65 000 Kč. Stavební práce byly provedeny brigádnicky, dřevěné vybavení do šaten zhotovilo truhlářství Luboš Neubauer z Dlouhé Vsi, které podalo nejnižší cenu. 

A tým - Jarní sezóna začala vítězstvím nad Bedřichovem, ovšem to, že se A týmu podařilo v jarní části dosáhnout pouze 12 bodů, je tristní. Áčko doplácí na to, že v zimě netrénovala většina mužstva - v zápasech odcházíme fyzicky. Prohry 5:2 v Dobroníne a 5:0 doma s Leštinou mluví za vše. Můžeme být rádi, že prohry nebyly dvouciferné. V létě musíme bezpodmínečně posílit, jinak bude zle s pohledskym fotbalem. Hlavně někteří hráči by měli zlepšit přístup. 

B tým – Výsledky pohledského Béčka jsou o něco lepší než u A týmu, ale poslední dobou mužstvo doplácelo na zranění hráčů A týmu. Hráči, kteří posílili Áčko, tudíž chyběli ve vlastním mužstvu. Hráči B týmu tak kvůli nízkému počtu nenastoupili na zápas s Věžnicí. Toto provinění OFS potrestalo kontumací 5:0 ve prospěch Věžnice a finanční pokutou. I Béčko se potýká s nízkou tréninkovou účastí a je tedy co zlepšovat.

Dorost - Výsledky v soutěži dorostu jsou hrozivé, na obhajobu je však třeba uvést nízký věk hráčů, kteří nastupují proti starším a technicky zdatnějším protihráčům. Je naděje, že za 2 roky se výsledky otočí v nás prospěch.

Žáci - U žáčků  platí to samé co u dorostu. I zde kluci nastupují proti soupeřům, kteří jsou přibližně o 3 roky starší a zkušenější. Výrazné věkové rozdíly v rámci soutěže vyplývají především z nízkého počtu hráčů v celém okrese.

Letní akce

● Tradiční turnaj v malé kopané se uskuteční v sobotu 11. 7. Těšíme se na hojnou účast fotbalových mančaftů.

● TJ Sokol pořádá v dnech svatoanenské pouti tradiční pouťové zábavy. V pátek 24. 7. zahraje kapela Richtic a v sobotu 25. 7. kapela Airback. Všichni občané jsou srdečně zváni. 

● 13. 6. se uskuteční ukončení fotbalové sezóny - rožněni selete pro členy a hráče Sokola Pohled. Všichni členové a hráči jsou srdečně zváni.

TJ Sokol se také bude podílet na přípravách oslav 750. let obce Pohled pomocí při stavbě stanů a pódia v areálu oslav.

Březen 2015

■ Zimní spánek je dlouho za námi a v našem sokolím hnízdě panuje zase čilý ruch. 10.1. 2015 začala našim týmům zimní příprava.

■ V sobotu 31. 1. jsme uspořádali tradiční sportovní ples, na kterém zahrála kapela Šatlava. I přes komplikaci s autobusem (řidič si vykloubil cestou k autobusu na náledí rameno) jsme návštěvníky dopravili osobními auty do KD Stříbrné hory a plesání mohlo začít. Děkujeme všem, kteří dorazili.

■ Na podanou finanční dotaci na opravu a vybavení interiéru kabin od obce Pohled, jsme dostali pozitivní odpověď a mohli jsme začít s budováním. Zvětšila se kabina hostí, sprchy a WC dostaly nový obklad a dlažbu a nakonec se pořídily nové lavice a věšáky pro domácí, hosty i rozhodčí. To vše za 86 tis. Kč, přičemž nám obec Pohled přispěla částkou 65 tis. Kč. Tímto obci děkujeme za podporu.

■ V sobotu 21. 2. se konala výroční schůze členů Sokola Pohled. Zúčastnilo se jí 47 členů. Členové byli seznámeni s novinkami ve FAČR, které nastanou od 1. 7. 2015, a odsouhlasili zvýšení členských příspěvků, které platí už pro rok 2015.

A tým + B tým Mužstva dospělých trénují od 10. 1. Střídají výběhy po okolí Pohledu, jezdí do ZŠ Nuselská do tělocvičny, nově zapojili alpinning a bazén. Sehráli přípravná utkání s Ledčí nad Sázavou (prohra 7:1), se Světlou nad Sázavou (prohra 5:0), s Tisem (výhra 11:2) a Mírovkou (výhra 4:2). Zbývají utkání s Chotěboří a generálka 21. 3. s Lučicí.

Dorost a žáci trénují každou neděli dopoledne v ZŠ Nuselská.

Veteráni pořádali tradiční zabíjačku a poctivě se připravují každou neděli ráno v tělocvičně ZŠ Nuselská. Okresní fotbalový svaz nově pořádá začátkem května (zřejmě 8. 5.) turnaj hráčů nad 40 let. Naši „mladíci“ se ho zúčastní a doufají v postup do krajského finále, které se bude konat v Jihlavě.

■ Členové Sokola Pohled se již tradičně zúčastní akce Čistá Vysočina, která proběhne v dubnu a dalších brigád pro obec Pohled.

■ První mistrovské utkání v roce 2015 se odehraje v sobotu 28. 3. Pohled B – Šmolovy od 15:00 a v neděli 29.3. Pohled A – Bedřichov od 15:00. Tímto zveme všechny naše příznivce na naše utkání a doufáme v jejich podporu.

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.obecpohled.cz

Registrujte se zde