MATEŘSKÁ ŠKOLA POHLED

Mateřská škola je jednotřídní mateřská  škola s kapacitou 28 dětí a současným stavem 28 dětí, Specifická je budova mateřské školy, která připomíná rodinný dům. Každá  místnost v přízemí je určena k jinému účelu, k dispozici je třída, ložnice, jídelna, šatna, kancelář, koupelna i WC. Kuchyně slouží už pouze jako  výdejna. V podkroví budovy jsou uskladněny pomůcky a materiál.

Součástí MŠ je zahrada členěná na dopravní hřiště a druhou část využívanou k různým hrám (pískoviště, klouzačka, hrad, zahradní domek).

Budova mateřské školy je umístěna v historickém centru obce, poblíž areálu zámeckého parku. Okolí mateřské školy je obklopeno přírodou, kterou je možné využít k rozvoji dětí.

Mateřská škola není uzpůsobena pro  potřeby dětí se speciálními vzdělávacími potřebami – s tělesným  postižením, proto se tyto děti v naší MŠ nevzdělávají.

Mateřská škola zajišťuje pouze  vzdělávání dětí se speciálními potřebami – poruchy řeči – škola zajišt´uje  logopedickou depistáž  ze SPPC  v Havlíčkově Brodě. Mateřská škola spolupracuje se složkami  v obci (SRPD, hasiči).

Školní vzdělávací program

viz v mateřské škole