Činnost SDH v roce 2007

Největším úkolem pro rok 2007 byla přestavba bývalé sušky obilí na novou hasičskou zbrojnici. V suterénu nové budovy bude kromě garáže i dílna a šatna. V přízemí je plánována klubobna pro cca 50 osob využitelná pro činnost spolků v obci. dále pak kuchyańka a sociální zařízení. V celé počáteční fázi projektu bylo již odpracováno více než 1800 bigádnických hodin. Členům SDH pomáhali i ostatní občané. Fotografie z průběhu přestavby naleznete ve fotogalerii 2007.

Jarní měsíce jsou každoročně ve znamení hasičských soutěží. Náš sbor letos reprezentovalo družstvo žen, družstvo mužů a dvě družstva dětí.
Děti se zúčastnily okrskové soutěže v České Bělé v sobotu 5. května. V kategorii mladších se umístily na pěkném pátém místě. Velký úspěch mělo také představení přípravky, ve které jsou děti mladší než 6 let. Děti si ze soutěže přivezly spoustu zážitků i cen.
pohár pro družstvo ženDospělí se do soubojů pustili o 14 dní později, a to 19. května na okrskové soutěži ve Stříbrných Horách. Družstvu žen ve složení Aneta Farková, Iveta Farková, Lída Jůzlová, Jitka Pátková, Eva Poláková, Žaneta Sobotková a Marcela Vencová se podařilo obhájit třetí prvenství v řadě a do stálého vlastnictví tak získat putovní pohár (viz. foto). Vítězství v okrskové soutěži znamená postup na okresní soutěž. Pro nezájem některých jednotlivců jsme se jí bohužel nezúčastnily, což je velká škoda!!! Družstvo mužů se kvůli technické závadě umístilo na posledním místě.

Hasičská soutěž 2006Hasičská soutěž 2006

V letošním roce se velmi slibně rozbíhá práce s dětmi, především zásluhou Jiřího Tecla a Anety Farkové (na snímku). Nejmladší člence bude letos teprve pět let. Děkujeme obecnímu úřadu za mateřské škole za poskytnutí prostor pro schůzky, rodičům a všem ostatním za pomoc.

Výlet do hasičského muzea