Úvod > Spolky a sdružení > TJ Sokol Pohled > Sokol Pohled > Sokol Pohled - činnost v roce 2007

Sokol Pohled - činnost v roce 2007

Rok 2007 přinesl mnoho zvratů. TJ Sokol se dohodl s vedením obce o převodu bývalé sokolovny do majetku obce. V podmínkách převodu bylo odklizení nebezpečné suti a vyklizení areálu, proto byly pořádány brigády, kterých se zúčastnilo družstvo starších pánů, dorostu a žáků. Sokol musel také vyřešit staré pozemkové resty, kdy část hřiště vlastnila soukromá osoba. Díky pomoci obecního úřadu tak hřiště nyní i „papírově“ patří TJ Sokol.
Pokročila i stavba garáže a záchodů u kabin na hřišti - byla osazena okna, střecha byla pokryta plechem a opatřena okapy.
26. 8. se konala valná hromada Sokola, která zvolila nové vedení. Usnesení

Soupiska mužstva I. B třídy

PODZIMNÍ ČÁST FOTBALOVÝCH SOUTĚŽÍ V ROCE 2007 nesplnila očekávání, která si mužstva plánovala na jaře. Zle se vedlo mužstvu B, které si po jarním kole pohoršilo o třídu - sestoupilo z III. třídy A do IV. třídy A. Ani úvodní podzimní část se nevydařila. Pohled B skončil na dolním konci tabulky, a tak má na jaře 2008 co vylepšovat. Ani družstvo A nedopadlo nejlépe, od jara si také pohoršilo. Jestliže jarní část 1.B třídy fotbalisté zakončili na 6. místě, v té podzimní dosáhli už pouze na místo deváté. Pohled tak doplácí na odchod či hostování několika klíčových hráčů. V nadcházející jarní části proto spoléhá na návrat Tomáše Šnobla z hostování v divizním Ždírci n/Doubravou. Před podzimní částí z Pohledu odešel také dobře hrající Luboš Sobotka, který přestoupil do České Bělé. Vedení proto počítá s doplněním sestavy A týmu slibnými hráči z dorostu. Ti se po podzimní části umístili na pěkném 7. místě ve středu tabulky. Pohledští dorostenci mají silný potenciál, jediné, co lze vytknout, je nespolehlivost v docházce na tréninky či utkání, což se samozřejmě projeví i ve výsledcích zápasů.
Nejlépe si tak vedou žáci, kteří v tabulce Okresního přeboru žáků přezimují na 4. místě. Stejně jako minulý rok se žáci budou účastnit halových turnajů v Přibyslavi a Ledči n/S. O tom, že by v nich mohli být úspěšní i letos, nasvědčuje umístění v Poháru ČMFS, zakončeném v září. Žáci se probili až do finále a jejich sérii šesti výher zabrzdily teprve Štoky, které však hrají o soutěž výš než pohledští žáci. Konečné druhé místo je proto vynikajícím umístěním

Zimní příprava  TJ Sokol Pohled pro jarní sezonu 2007/2008 byla zahájena ve středu 2.1. 2008 kondičními tréninky v okolí fotbalového hřiště. Počasí  nám přálo, a proto jsme se kromě vytrvalosti mohli věnovat i cvičením s balonem. Trénovalo se 3x týdně pod vedením pana Petra Sobotky, průměrně s deseti hráči. Morálka i nálada v týmu byla velmi dobrá. Svou účastí a zápalem zaujali někteří mladí dorostenci, naopak někteří, i starší hráči, s kterými se na jaro počítalo do základní sestavy, zklamali na plné čáře.
Tréninkové jednotky byly proloženy víkendovými zápasy v rámci turnaje Bernard Cup na umělém trávníku v Humpolci. I přes nelichotivé výsledky byla naše účast mezi silnějšími týmy přínosem a splnila svůj účel. V každém zápase se vystřídalo 16 – 18 hráčů a vyzkoušeli jsme různé herní varianty. Týmům Tisu, Chotěboře a Ledče nad Sázavou jsme byli přinejmenším vyrovnaným soupeřem.
Další přípravný zápas jsme sehráli ve Velkém Meziříčí s týmem 1.A třídy Jaroměřice nad Rokytnou s výsledkem 0:3.
Na březen jsou naplánována ještě dvě utkání. Na umělé trávě v Humpolci s Budíkovem a  generálkou na první mistrovské utkání bude zápas ve Speřicích.
Vedení oddílu během zimní přestávky pracovalo na stabilizování hráčského kádru. Na přestup jsme získali Jiřího Nekvapila z Lipnice n. Sázavou, na hostování Miroslava Krpálka z Dobronína a Tomáše Říhu z Dlouhé Vsi. Pohledský tým opouští Tomáš Šnobl, který přestoupil do Ždírce nad Doubravou; Milan Kunášek a Luděk Freudenreich odchází na hostování do Dlouhé Vsi. V jednání je jarní hostování Jana Beděry v Tisu.
Také příprava hráčů B-týmu na jarní kola soutěže je v plném proudu. Trénují 1x týdně a  scházejí se v hojném počtu.
V probíhající přípravě zorganizovali Sokolové Sportovní ples ve Stříbrných Horách, na kterém zahrála kapela Variace. Myslíme, že ples se povedl ke spokojenosti hostů i organizátorů.

TURNAJ BERNARD CUP

Pohled  0:5 FK Humpolec „A“
  1:1 Tis
  0:1 Chotěboř „A“